2025  рік: Мінеральна сировина. Нові  НТР ДП «Черкаський НДІТЕХІМ»
№ п/п
Ключові слова (декстрип-тори)
Назва НТР
Анотація
Дата розробки (місяць, рік)
Обсяг, к-сть стор.
Researcher (ПІБ, телефон, Email для комунікації)
2. Мінеральна сировина. Відходи
1.
Ільменітові руди.
Технології переробки ільменітових руд з одержанням всіх супутніх цінних компонентів українських родовищ
У роботі різносторонньо охарактеризовано українські досліджені родовища ільменітових руд та комплексні родовища руд, які містять ільменіт, з зазначенням мінералогічного та хімічного складу руд; надано огляд технологій переробки руд (у концентрати, напівпродукти) розсипних родовищ (знаходяться в експлуатації) та розроблених/адаптованих технологій переробки руд досліджених корінних родовищ (ще не введених в експлуатацію); враховуючи залежність цих технологій від хімічного і мінералогічного складу руди, розглянуто їх у контексті можливостей вилучення всіх цінних компонентів та зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище; зазначено економічну і технологічну доцільність та напрямок переробки руд основних вивчених родовищ з огляду на їх цінність.
Січень 2025
106
Pohorila N.V.
Тел./факс:
0472 374165
м.т. 0980211509
niitehim@nditekhim.com.ua
2.
Мінеральна карбонізація вуглецю (негеологічне зберігання СО2)
Огляд технологій мінеральної карбонізації вуглецю (негеологічне зберігання СО2). Нові підходи та можливості промислового застосування. Технології та світовий досвід
Технологія уловлювання, транспортування та зберігання/утилізації вуглецю/CCSU представляє важливу опцію в портфоліо рішень з декарбонізації промисловості на тлі відносної відсутності життєздатних низьковуглецевих варіантів доступних для «важко декарбонізованих» галузевих виробництв (сталі, цементу, скла, хімікатів). У світі активно формується відповідне комерційне середовище для прискорення комерціалізації оголошених проектів CCSU. Енергетична та вуглецевоємна природа хімічної галузі (особливо первинне хімічне виробництво на яке припадає дві третини галузевого енергоспоживання, з найменшою часткою відновлюваних джерел енергії та біопалива) вимагає трансформаційних змін за допомогою інновацій декарбонізації, які здатні створювати екологічні, фінансові та супутні вигоди. Проаналізовано можливості комерціалізації найбільш актуального портфелю інноваційних проектів CCSU, левова частка яких зосереджена в аміачному, метанольному, полімерному виробництвах, як у секторах, що мають стратегічний потенціал невикопного джерела вуглецю в хімічній промисловості. Акцент зміщений у бік технології мінеральної карбонізації, яка лідирує за валідністю завдяки ринковому попиту, прибутковості та здатності фіксувати вуглець протягом тривалого періоду часу.
Березень 2025
71
Sokolenko L.M.
Тел./факс:
0472 374165
м.т. 0980211509
niitehim@nditekhim.com.ua
3.
Рідкісні метали (Ta, Nb, Zr, V, Ве) з ільменітових руд.
Вилучення рідкісних металів (Ta, Nb, Zr, V, Ве)  з ільменітової та іншої рудної сировини
Зміст надається за запитом.
Травень
2025
74
Pohorila N.V.
Тел./факс:
0472 374165
м.т. 0980211509
niitehim@nditekhim.com.ua
4.
Рідкісні гази (криптон, неон, ксенон)
Світові тенденції розвитку виробництва рідкісних газів (криптон, неон, ксенон) як критично важливого ресурсу для напівпровідникової галузі та можливості відновлення виробничої бази рідкісних газів України для стійкості світового ланцюжка їх поставок в середньостроковій перспективі.
Зміст надається за запитом.
Червень
2025
56
Sokolenko L.M.
Тел./факс:
0472 374165
м.т. 0980211509
niitehim@nditekhim.com.ua
 
Загальні м.т. для комунікації:
Ковеня Тамара Володимирівна,    м.т. 0509945514
Косенко Світлана Олегівна,  м.т. 0980211509
E-mail: niitehim@nditekhim.com.ua
E-mail: office@nditekhim.com.ua
en_USEnglish